Karnawał w pełni, a jeśli i Wy planujecie wybrać się na jeden z tegorocznych bali, najlepiej pójść na taki, na którym nie tylko będziecie się świetnie bawić. Sobota, 18 lutego, godzina 20.00 – warto zaznaczyć sobie tę datę w kalendarzu. To wtedy w Krzyżowej niedaleko Świdnicy odbędzie się najgorętszy bal tegorocznego karnawału.

baldobroczynnynabook

Najgorętszy, bo organizatorzy – Małgorzata i Sebastian Tyczyno oraz Elżbieta Gawkowska, właścicielka firmy Bazalt SA – gwarantują nie tylko świetną zabawę przy dobrej muzyce i suto zastawionych stołach. Będzie też można dołożyć swoją cegiełkę do rehabilitacji małej świdniczanki – Mai Tyczyno. Na ten cel zostanie przeznaczony dochód ze sprzedaży biletów – kosztują one 130 złotych od osoby, a także z aukcji przedmiotów, którą zaplanowano w trakcie zabawy.

Maja ma teraz pięć lat. Jak każde dziecko całymi dniami bawi się i psoci – tylko że aby móc to robić, dziewczynka i jej rodzice musieli poświęcić o wiele więcej wysiłku niż inni. Maja urodziła się bowiem z wadą genetyczną: delecją długiego ramienia chromosomu 2. To wiąże się z wieloma chorobami, z którymi zmaga się od urodzenia, między innymi wadą wzroku i słuchu, nieprawidłową pracą nerek i żołądka czy wodogłowiem, a także z kosztowną rehabilitacją, pochłaniającą miesięcznie kilka tysięcy z domowego budżetu państwa Tyczyno. Rodzice Mai od lat walczą o poprawę zdrowia córeczki.

Na jej rzecz zagrały już w Świdnicy kabarety Poszukiwani i Czwarta Fala, pomagali też artyści z całej Polski, przekazując swoje dzieła na zorganizowaną w ubiegłym roku aukcję. Potrzeby jednak wciąż rosną, dlatego w tym roku dla Mai zorganizowano bal w Krzyżowej. Wybrać się na niego może każdy z Was, do czego serdecznie zachęcamy.

18 lutego wieczorem warto być w Krzyżowej!

Wpłaty za bilety proszę przekazywać na:
Dolnosląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia
ul.Traugutta 112 bud. E, 50-420 WROCŁAW

20 1160 2202 0000 0000 2405 0915

e-mail:  malgos.ty@gazeta.pl