Dziękuję Mai za to, że jest. Dzięki takim doświadczeniom stajemy się pełniejsi. Jeszcze przed urodzeniem wiedziałam, że córka przyjdzie na świat bardzo chora. Dla mamy pięcioletniej wówczas, zdrowej Elizy to było coś, co ciężko sobie wyobrazić.

Maja1

Urodzić dziecko z rzadką wadą genetyczną, co do którego nawet nie wiadomo, jakie będzie? Czy będzie miało wszystkie organy? Czy będzie mogło oddychać? Jeść?… Pytania mnożyły się z każdym kolejnym badaniem. Strach, panika, kompletny brak wiedzy i jakiegokolwiek wyobrażenia, jak to będzie, kiedy Maja się urodzi, towarzyszyły jej przez większość ciąży. Codziennie płakałam. Bo kto chce mieć chore dziecko?…

Gdy Maja się urodziła – 6 sierpnia 2006 roku, by ją zbadać i jej pomóc, czekało aż trzynastu lekarzy i cały osprzęt potrzebny do ratowania życia. A potem zostałam już tylko ja, mama. Od siedmiu lat każdego dnia walczę o Maję, o siebie, o przyszłość. O normalność. O pieniądze na tę „normalność”.

Z pomocą przychodzą przyjaciele i znajomi, przede wszystkim Stowarzyszenie Pro-Motor. Organizują bale, charytatywne występy i koncerty. Przed rokiem, dzięki występowi Kabaretu Młodych Panów i balowi dla Mai, udało się zabezpieczyć fundusze na cały rok jej leczenia i rehabilitacji.

Bo w przypadku Mai liczy się każdy dzień rehabilitacji. Dzięki temu wkrótce zacznie samodzielnie chodzić, a mimo ogromnej wady słuchu, słyszy muzykę! Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie pomoc ludzi dobrego serca. A pomóc może każdy z nas. Już teraz.

Jak pomóc Mai? Wystarczy wpłacić dowolną kwotę na konto dziewczynki, a liczy się każda złotówka.

Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia
ul. Lotnicza 37
54-154 Wrocław
 
KRS 0000050135
Bank  PeKaO  S.A. I oddział Wrocław
Nr 45 1240 1994 1111 0000 2495 6839
z dopiskiem: darowizna na cele ochrony zdrowia „LALKA”
 

Już za nieco ponad miesiąc zaczniemy rozliczać podatki za mijający rok. Oddajmy Mai 1%. Jak? Wystarczy w naszym rozliczeniu podatkowym w odpowiedniej rubryce wpisać KRS fundacji, pod której opieką jest Maja (KRS 0000050135), zaznaczając, że jest to darowizna na cele ochrony zdrowia ,,LALKA”.

Nie zabraknie także imprez charytatywnych, z których dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację i leczenie tej uroczej, coraz częściej uśmiechającej się dziewczynki.

A tymczasem… poznajcie historię Mai Tyczyno.

naszaswidnica.pl